Inne cyfrowe waluty

Kryptowaluty to dzisiaj już nie tylko zagadnienie dla pasjonatów technologii czy zdeklarowanych inwestorów. Temat ten przyciąga coraz szersze grono ludzi, którzy pragną zrozumieć, jak funkcjonuje ten rynek i jakie są perspektywy na przyszłe miesiące. W gronie kryptowalut można wyróżnić Bitcoin, który od lat jest niekwestionowanym liderem, ale również całą gamę tzw.

altcoinów, czyli alternatywnych kryptowalut. Te drugie na prawdę bardzo często określane są jako kryptowaluty z potencjałem, ponieważ ich wartość rośnie w bardzo szybkim tempie i przyciąga coraz więcej inwestorów.
Czym tak naprawdę są altcoiny? To zwyczajnie kryptowaluty, które są alternatywą dla Bitcoina. Bitcoin jest pierwszą i najpopularniejszą kryptowalutą na świecie, niemniej jednak jego wartość jest bardzo niestabilna. Altcoiny, z drugiej strony, są mniej popularne, niemniej jednak ich wartość może wzrosnąć bardzo szybko. Sporo altcoinów ma bowiem duży potencjał, który może przyciągnąć inwestorów.
Jednym z najbardziej znanych altcoinów jest Ethereum. Jest to kryptowaluta, która została stworzona w 2015 roku i od tego czasu zyskała dużą popularność. Ethereum to nie tylko kryptowaluta, niemniej jednak też platforma, na której można budować aplikacje z wykorzystaniem technologii blockchain. Ethereum ma wiele zastosowań, w tym np w kategorii finansów, medycyny czy logistyki. Jedną z cech wyróżniających Ethereum na tle innych altcoinów jest to, że posiada ono własny język kodowania programowego, co daje możliwość budowanie bardziej niełatwych aplikacji.
Innym altcoinem z potencjałem jest Ripple. Jest to kryptowaluta, która ma swoje użycie przede wszystkim w płatnościach międzynarodowych. Ripple to platforma, która umożliwia przesyłanie pieniędzy globalnie w ciągu kilku sekund. W przeciwieństwie do Bitcoin, Ripple jest bardziej stabilny i ma mniejsze koszty transakcyjne. Z tego powodu jest on na prawdę często wykorzystywany w biznesie jako alternatywa dla tradycyjnych możliwości płatności.
Innymi altcoinami z potencjałem są Litecoin czy Cardano. Właściwie każdy z tych altcoinów ma swoje unikalne cechy i funkcje, które przyciągają inwestorów. Litecoin to kryptowaluta, która powstała w 2011 roku jako alternatywa dla Bitcoina. W odróżnieniu od Bitcoina, Litecoin umożliwia szybsze transakcje a także mniejsze opłaty. Cardano to platforma, na której można budować aplikacje z wykorzystaniem technologii blockchain.

Polecana strona: tanie altcoiny z potencjałem.